-
PLC Yedek Parça
-
Bently Nevada Parçaları
-
ABB Modülü
-
ICS Tripleks PLC
-
General Electric PLC
-
Triconex DCS
-
Honeywell Yedek Parçaları
-
Woodward Modülü
-
Emerson Epro
-
Allen Bradley Modülleri
-
Emerson Delta V DCS
-
Schneider Electric Parçaları
-
Foxboro Parçaları
-
Westinghouse Ovation
-
Yokogawa Modülü
-
Bachmann Modülü
-
Hima PLC
-
Siemens Modülü
-
BR Modülü
-
DCS Yedek Parça
-
MEGT VBM
-
Faydalanılabilir Araçlar
-
RahmetEn iyi tedarikçimiz ve arkadaşımız Brown Luo, Düşünceli hizmeti için teşekkürler! Böyle iyi bir şirketle işbirliği yapmaktan onur duyuyoruz! -
Linda VelichovaSumset Uluslararası Ticaret Şirketi, Sınırlı Şirketi ile yıllardır işbirliği yapıyoruz. Onlar bizim iyi ortağımız ve her zaman en iyi fiyat ve nazik hizmet sunuyorlar! -
RameshwarSumset International Trading Co., Limited şirketi güvenilir bir ortağımızdır, ondan mal ithal ediyoruz.
Invensys Triconex 8312 230VAC 2.5A Dual-Redundant Hot-Swappable Power Supply Communication Module
| Menşe yeri | Amerika Birleşik Devletleri |
|---|---|
| Marka adı | Invensys Triconex |
| Sertifika | Certificate of Origin |
| Model numarası | 8312 |
| Min sipariş miktarı | 1 adet |
| Fiyat | $1000 |
| Ambalaj bilgileri | Yeni ve orijinal fabrika, bireysel kutu ambalajı |
| Teslim süresi | 2-3 iş günü |
| Ödeme koşulları | T/T |
| Yetenek temini | 1-99 adet / 3-5 gün |
| Marka | Invensys Triconex | Ürün Numarası | 8312 |
|---|---|---|---|
| Mevcut derecelendirme | 1000 dolar. | Durum | Stokta var |
| Ürün Menşei | Amerika Birleşik Devletleri | Nakliye Limanı | Xiamen |
| Kurşun zamanı | 2-3 iş günü | Koruma Seviyesi | 1 Yıl |
| Ağırlık | 1kg |
The 8312 Invensys Triconex Power Supply Communication Module is a core component of the TRICONEX dual-redundant hot-swappable power supply architecture, specifically designed for 230 VAC power supply in fault-tolerant controller systems.
- Chassis Type: Chassis Type
- Nominal Voltage: 230 VAC
- Input VAC @ 47-63 Hz: 185-285
- Input VDC: n/a
- Fuse Rating and Type: 2.5 amps, time-delay
- Output Hold Time (nominal to 0 volts): Output Hold Time (nominal to 0 volts)
- Diagnostic Indicators: PASS, FAULT, ALARM, TEMP, BAT LOW
With its 230 VAC wide-voltage input, 175 W high-temperature full-load output, and dual-redundant hot-swappable design, this power module provides the most robust power foundation for continuous production and safety protection in high-risk industries such as petrochemicals, offshore platforms, nuclear power, and electric power, ensuring the system's continuous and reliable operation in industrial environments.
- Safety Instrumented System cabinets in refineries and petrochemical plants
- Emergency shutdown systems on offshore oil and gas platforms
- Flame detection systems in LNG facilities
- Safety-grade I&C systems in nuclear power plants
- Burner management systems in coal-fired and gas-fired power plants
- Turbocompressor control cabinets
| Brand Name | Invensys Triconex |
| Model | Power Modules |
| Ordering Information | 8312 |
| Catalog | Tricon Systems |
| Gross Weight/Shipping Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 30 cm x 20 cm x 25 cm |
| Country of Origin | United States (USA) |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $1000 |
| Warranty | 12 months |
| Lead Time | 3-5 work days |

